Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[OII] Trzecie światło stop żarzenie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [OII] Trzecie światło stop żarzenie

    kapi, to może prezent w postaci skórzanej kiery byś sobie zrobił, bo gałę do biegów widzę już tą lepsiejszą masz?
    OCTAVIA TOUR ICE 1,9 TDI 90KM

  • #2
    [OII] Trzecie światło stop żarzenie

    Dzisiaj zauważyłem że przy zamkniętym samochodzie świeci (żarzy) mi się trochę dodatkowa lampa stopu, otworzyłem samochód z pilota i dalej świeciło.
    Jak otworzyłem bagażnik, to przestało, zamykam świeci :evil:
    W garażu wziąłem śrubokręt i testowałem zamek
    W momencie kiedy gaśnie oświetlenie bagażnika żarzy się lampa i na odwrót czyli zapala się światło w bagażniku gasną diody
    Jak świeci lampa przy hamowaniu nie sprawdzałem bo nie miałem jak na szybko, jutro zobaczę, wiem że dwie, trzy diody nie świeciły

    Od czego zacząć najlepiej :?:
    Od zamka czy od stopu :?:

    Komentarz


    • #3
      zazwyczaj taki efekt to zła masa odbiornika
      i obwód zamyka się poprzez inne odbiorniki
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • #4
        zacznij od stopu bo widze i tak pare nie swieci zarowek a potem trzeba zobaczyc dalej widocznie gdzies jest przebicie i dlatego tak sie dzieje przewod ktorys albo brak masy swiatla stpou i tak one lekko sie swieca ????
        Skoda Forever jednak
        Vw Golf I II III
        Opel Omega C
        Peugeot 206 HDi
        Vw Golf V 1,9 tdi 90 koni
        Citroen C5 2.0 Hdi Audi A8 2001 D2 3.3 TDi
        Skoda Octavia II 2005 elegance kombi
        Skoda Octavia II 2009 FL 1.9 TDi
        VW Golf VI 2011 1.6 Tdi
        Skoda Octavia II FL RS kombi

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez krzynol
          zazwyczaj taki efekt to zła masa odbiornika
          Dokładnie , coś z masą
          Daniel

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez krzynol
            zazwyczaj taki efekt to zła masa odbiornika
            Dokładnie , coś z masą albo wilgoć gdzieś się do jakiegoś modułu wkradła .
            Ja kiedyś miałem problem z żarzącymi się kontrolkami i okazało się że moduł parktronika był zalany płynem od spryskiwaczy
            Daniel

            Komentarz


            • #7
              czyli jednym słowem gdzieś kabel może nie stykać albo sól się wdarła :?:

              Komentarz


              • #8
                abstinent, a spryskiwacz tylnej szyby działa :?:
                Daniel

                Komentarz


                • #9
                  Witam mi kiedyś w Hyundaiu przetarł się kabel w klapie zaraz za gumową przelotka i robił zwarcie.
                  www.mikrowag.pl

                  Komentarz


                  • #10
                    lilo, wczoraj jeszcze działał, dzisiaj nie korzystałem :szeroki_usmiech

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez abstinent
                      lilo, wczoraj jeszcze działał
                      To może kable w klapie pęknięte są i powstaje zwarcie
                      Daniel

                      Komentarz


                      • #12
                        Jutro będę działał, no i muszę jakiś plan opracować :diabelski_usmiech
                        trzeba wsiąść pod uwagę że w nocy jest mróz i ściąganie plastików może nie za dobrze się skończyć, zwłaszcza że będzie to rano, co prawda garaż jest ale bez ogrzewania
                        Ja bym obstawiał na zamek, jak otwarta klapa to ok, jak zamknę to wtedy świecą

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez abstinent
                          Ja bym obstawiał na zamek, jak otwarta klapa to ok, jak zamknę to wtedy świecą
                          bo np. z zamka może kraść masę , uwierz opcji może być dużo :P
                          Ja ci życzę żebyś nie musiał całego auta rozkręcać :diabelski_usmiech
                          Daniel

                          Komentarz


                          • #14
                            a inne światłą stopu ci działają ? co prawda to dotyczy O1 i jej pochodnych ale takie żarzenie trzeciego stopu oznaczało spalenie się wszystkich pozostałych żarówek od stopów.
                            O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                            Komentarz


                            • #15
                              abstinent, generalnie te światła stopu to jakaś masakra, ja już mam trzecie z kolei (dwa wymienione na gwarancji). To trzecie też już robi za akwarium - rozszczelniło się i sporo wody się tam dostało, ale póki świeci ponad 50% diod to nie będę tego robił. Natomiast takiej choinki to nigdy nie miałem - zacznij od czyszczenia styków.
                              Sebastian

                              Służbówka O2 FL 1.4 TSI CAXA

                              www.sazad.spanie.pl - domek letniskowy do wynajęcia na lato

                              Komentarz


                              • #16
                                abstinent, generalnie te światła stopu to jakaś masakra, ja już mam trzecie z kolei (dwa wymienione na gwarancji). To trzecie też już robi za akwarium - rozszczelniło się i sporo wody się tam dostało, ale póki świeci ponad 50% diod to nie będę tego robił. Natomiast takiej choinki to nigdy nie miałem - zacznij od czyszczenia styków.
                                Sebastian

                                Służbówka O2 FL 1.4 TSI CAXA

                                www.sazad.spanie.pl - domek letniskowy do wynajęcia na lato

                                Komentarz


                                • #17
                                  loru, jak by nie działały to by na szafie wywaliło
                                  jak cofam do garażu to świeci normalnie jak naciskam, więc myślę że ok
                                  zresztą idę i sprawdzę

                                  [ Dodano: Wto 21 Lut, 12 22:21 ]
                                  a więc
                                  spryskiwacz działa i ma się dobrze, czego nie mogę powiedzieć o wycieraczce :diabelski_usmiech
                                  reszta stopu świeci ok, próbowałem dostać się do środka, ale jakoś na chama nie chciałem ciągnąć, muszę poczytać jak się do tego zabrać





                                  [ Dodano: Sro 22 Lut, 12 08:40 ]
                                  rozebrane, lampa wyciągnięta jak ruszałem wtyczką to przygasała
                                  na razie muszę odłożyć na popołudnie

                                  [ Dodano: Czw 23 Lut, 12 12:36 ]
                                  Połowa bagażnika rozebrana, a efektu zero :cry:
                                  Już nie mam pojęcia :|
                                  Rozebrałem wtyczkę, podłączyłem pasek z ledami i to samo czyli to nie wina lampy
                                  Masę podłączyłem z punktu w bagażniku i to samo

                                  [ Dodano: Czw 23 Lut, 12 12:43 ]

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    abstinent, odepnij wtyczki od parktronika , bo coś mi mówi że to jego sprawka
                                    Daniel

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      jak znajdę która to to odepnę :lol:
                                      masę brałem też z komory silnika obok aku i to samo :evil:
                                      na razie poskładałem jako tako (lampa i zamek) żeby dało się jechać bo muszę przed 15.00 wyskoczyć ale jeszcze idę poszperam z tymi czujnikami

                                      [ Dodano: Czw 23 Lut, 12 13:48 ]
                                      zrobiłem najszybciej czyli wyjąłem bezpiecznik, dalej to samo :evil:

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        abstinent, jeśli masz LEDy zamiast żarówek na oświetleniu bagażnika to zobacz czy one się przypadkiem nie podświetlają razem ze stopem... I sprawdź czy złączka wewnątrz klapy bagażnika ( 5 pin brązowa ) nie jest wilgotna.
                                        Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                        Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          kowal 2002, jedyne ledy jakie dokładałem to do środka samochodu (na nogi 4x) i jedna strona w bagażniku (wszystkie paski ledowe podpięte do wtyczek)
                                          kostki suche

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            miałem tak w borce miałem spalone zarówki obydwu stopów

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              cała reszta jest ok, przynajmniej nic nie widzę żeby było coś nie tak

                                              tak się zastanawiam czy to nie będzie wina zamka od klapy
                                              cały czas jak jest otwarty bagażnik to nie świeci
                                              jest możliwe żeby było jakieś słabe napięcie i wtedy delikatnie świeci :?:

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                abstinent, z magistralą can wszystko jest możliwe :roll:
                                                Daniel

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  abstinent, to raczej nie styk w zamku, bo w normalnych warunkach nie ma on żadnego wpływu na trzecie światło stop ( podaje on masę na żarówki podświetlające bagażnik ).
                                                  Z kolei trzeci stop z jednej strony jest podłączony na stałe do masy ( jeśli działa podświetlenie rejestracji i ogrzewanie tylnej szyby to ta masa na 100% jest "sprawna" ) a z drugiej bezpośrednio do CE ( wtyczka C pin 9 ). Po drodze jest tylko jedna złączka ( widać ją na twoim zdjęciu lewej strony bagażnika, na dole po lewej, 5-cio pinowa, czarna, pin 4 ). Jeśli coś się dzieje to zapewne w okolicach tej wtyczki ( jest tam też przewód od włącznika klapy ).
                                                  Jeśli chcesz w 100% wykluczyć winę Centralnej Elektryki i wiązki do niej, to wypnij tę wtyczkę i od strony CE podłącz do niej np. taśmę LED ( między pin 4 a masę ), jeśli taśma nie będzie się podświetlać to znaczy, że wina leży po stronie okablowania w klapie.

                                                  BTW. Do lekkiego podświetlenia LED-ów potrzeba bardzo małego prądu, nic nie musi być zalane, wystarczy lekkie zawilgocenie ( para wodna itp... ) a w tych okolicach może się to zdarzyć...
                                                  Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                                  Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X